">
“Būti stipriam ir galingam tai reiškia ne turėti už kitą daugiau jėgų, o mokėti pakelti silpnesnį iki savo aukštumos” (R.Tagore)
Sporto klubas "TAKAS", Maumedžių g. 5
LT 29141,  Anykščiai, el. paštas: takas@kyokushin.lt
ANYKŠČIŲ KYOKUSHIN SPORTO KLUBAS TAKAS
              
Pagrindinis              Kontaktai       Apie klubą           LKKF          Kyokushin
2007-2014 © KARATĖ KLUBAS „TAKAS"
Dvylikamečio Gyčio įspūdžiai iš treniruotės su Žanu Klodu Van Damu
2014-11-05
(Anykščių krašto laikraštis „Šilelis“)

    Moksleivių rudens atostogų metu Anykščių krašto laikraštį „Šilelis“ pasiekė smagi žinutė.
    Žymus Holivudo aktorius ir kovos menų meistras Žanas Klodas Van Damas (Jean Claude Van Damme) spalio 25 dieną Vilniuje surengė treniruotę 20 jaunųjų Lietuvos karatė sportininkų. Tarp jų treniravosi ir dvylikametis anykštėnas Gytis Kiškis. Praėjusį trečiadienį, smalsumo vedami, skubėjome į A. Vienuolio progimnazijos sporto salę, kurioje atostogų metu vyko Anykščių kiokušin karatė klubo „Takas“ treniruotė. Kol sportininkai treniravosi savarankiškai, pakalbinome klubo trenerį Eugenijų Šilaiką.  Pasidalinti patirtais įspūdžiais pertraukėlės metu  mielai sutiko ir Gytis. 
    -    Treneri, papasakokite, kaip Jūsų auklėtinis pateko į kultinio Holivudo aktoriaus ir kovos menų legendos treniruotę?
    -    Kultinis Holivudo aktorius ir kovos menų legenda į Lietuvą atvyko padėti rinkti finansavimą labdaros organizacijai „Operation Smile“. Viešnagės metu Lietuvoje aktorius pasiūlė susitikti su vaikais, kurie mokosi karatė. Konkurse treniruotei su Ž. K. Van Damu  dalyvavo 15 metų ir jaunesni sportininkai. Daugiau nei 100 jaunųjų karatė sportininkų iš visos Lietuvos išreiškė norą dalyvauti treniruotėje. Lietuvos kiokušin karatė federacijos suburta kompetentinga komisija, kurioje žymūs karatė sporto meistrai Valdemaras Gudauskas ir Martynas Rastenis, atrinko 20 dalyvių. Jaunieji sportininkai, panorę dalyvauti treniruotėje, turėjo siųsti nuotraukas, kuriose demonstruoja tempimo pratimą „virvutę“, labiausiai primenančią aktoriaus triuką.  Reikėjo nurodyti sportininko vardą, pavardę, gimimo metus, sporto klubo, kuriame sportuoja, pavadinimą. Dalyvauti konkurse paskatinau atkaklų ir sistemingai geriausio rezultato siekiantį Gytį. Patariau jam demonstruoti pratimą tarp kėdžių, įamžinti tai nuotraukoje ir siųsti nurodytu adresu. Domėtis kovinio sporto menu visada skatinu ir  treniruojamų vaikų tėvus. Gyčio šeimos palaikymas duoda puikų rezultatą. Vaikas noriai eina į priekį. Dėl tėvų entuziazmo Gyčiui nusišypsojo laimė dalyvauti žymaus aktoriaus treniruotėje. 
    – Kas yra karatė?
    – Karatė – tai kovos menas, kilęs iš Japonijos. Tai taip pat ir sporto šaka. 
    – Ką reiškia žodis „kiokušin“?
    – Išvertus iš japonų kalbos žodis „kiokušin“ reiškia „absoliučios tiesos bendruomenė“. Kiokušin – tai gyvenimo būdas, absoliučios tiesos ir gyvenimo prasmės paieškos.
    –    Ar Gytis jau pasidalino patirtais įspūdžiais su Jumis ir draugais? Ką jam davė ši treniruotė?
   –    Gyčiui tai buvo labai svarbus įvykis. Jaunasis sportininkas visą gyvenimą prisimins šią treniruotę. Tai tolimesnė motyvacija sportuoti bei sveikai gyventi. Karatė yra gyvenimo būdas, filosofija ir labai sunkios treniruotės, ugdančios charakterį. Ugdoma savigynai ir varžyboms reikalinga ištvermė, jėga, lankstumas, disciplina. Grįžęs iš Vilniaus, per praėjusią treniruotę Gytis jau spėjo papasakoti savo įspūdžius. Šiandien jis pažadėjo pademonstruoti ir pratimus, kurių mokė legendinis aktorius.